Jazyk
Hlavná navigácia

návod: Kôň Toník

Koník je upletený z niekoľkých dielov, pletených na 4 ponožkových ihliciach, ktoré sú vyplnené guličkovým rúnom a zošity k sebe. Použitá priadza je priadza z našej ponuky Flora, ktorú nájdete tu: http://www.domlatok.sk/sk-katalog/priadze/flora/

Telo je pruhovaný valec pletený postupným pridávaním očiek na začiatku a uberaním očiek na konci. V najširšej strednej časti je na každej ihlicu nahodenie 20 očiek. Nohy začínajú háčkovanými kopítky (pre väčšiu stabilitu a pevnosť) na ktoré sú opäť na štyroch ihliciach napletený nôžky. Na každej ihlicu bude 5 očiek. Krk je pletenie samostatne z nahodených desiatich očiek na každej ihlicu. Hlava je pletená od zadnej časti (tyla) postupným pridávaním až na 18 očiek na každej ihlicu, ktorá postupne splietajú pre dosiahnutie tvaru ňufáku. V konci je ukončené rovnako ako špička ponožky.

Na vyplnenú hlavu prišijeme v správnej pozícii krk (ideálne si ho navlečte na pohár rovnakého priemeru, aby bol zachovaný pravidelný kruh), vyplňte rúnom a prišite na trup. Nohy naplnené rúnom prišite k telu. Podľa vlastnej fantázie vyšijte alebo prišite oči, nozdry, tlamu, prišite chvostík a hrivu.

Koník Toník je na svete!

Páči sa vám článok?

Prečo nakupovať u nás?

 • Tovar máme
  na sklade

  Artikly e-shopu sú pripravené priamo v našom sklade.

 • Najväčší výber
  tovaru

  Viac ako 60.000 druhov artiklov v našom sortimente, ktorý neustále rozširujeme.

 • Záleží nám
  na Vás

  Každý zákazník je pre nás dôležitý, pre Vašu spokojnosť urobíme maximum.

 • Radi poradíme
  +420 602 711 919

  Sme vám k dispozícii v pracovné dni medzi 8:00 - 16:30 hod na telefóne, e-maili aj FB.

 • Overené
  zákazníkmi

Hledání