Jazyk
Hlavná navigácia

Patchwork ľahko a rýchlo II.

Pridané

Ak ste sa s nami pustili do patchworku a chcete skúsiť ďalšie jednoduchý vzor, ​​prinášame vám pokračovanie jednoduchého návodu na rýchly patchwork pre začiatočníkov.

** Dnešné pokračovanie patchworku ľahko a rýchlo prináša alternatívu k predchádzajúcemu dielu - postup je rovnaký, ale výsledný dizajn úplne odlišný. Opäť je to veľmi jednoduché, preto sa s nami pustite hneď do tvorenia. **

Opäť začneme prípravou materiálu. Pre tento vzor budete potrebovať 8 štvorcov tyrkysovej, 4 štvorce kolieskové a 4 štvorce chevronové látky. Voľba vzorov je len a len na vás, my jej uvádzame len pre väčšiu prehľadnosť vzorov :-). Opäť odporúčame vyberať z kolekcií [Amerických bavlnených látok] (https://www.dumlatek.cz/katalog/americke-bavlnene-latky/) ktoré sú na patchwork úplne ideálne ako svojou pevnosťou, malou zrážanlivosťou i stálofarebnosťou. My sme vyberali z kolekcií [Art Gallery Fabrics] (https://www.dumlatek.cz/katalog/americke-bavlnene-latky/art-gallery-fabrics/)

[# 55 Picture:]

Tak ako v prvom návode Patchwork ľahko a rýchlo položte na seba vždy jeden tyrkysový štvorec a jeden vzorovaný štvorec lícom k lícu, narysujte na vrchnú rubovú stranu vrchného štvorca uhlopriečku, prešite na šírke pätky po oboch stranách uhlopriečky a v uhlopriečkou rozstrihnite. Teraz máte pripravených 16čtverců, každý zložený z tyrkysového a farebného trojuholníčka. Vždy dva štvorce teraz zošijeme k sebe podľa obrázku (počty tvarov na obrázkoch sú kalkulované na náš výsledný tvar zložený z dvoch veľkých štvorcov):

[# 56 Picture:]

Zošijeme k sebe vždy dva tyrkosovo-chevronové a dva tyrkysovo- kolieskové podľa schémy, týmto spôsobom máme pripravených 8 obdĺžnikov, vždy 4 a 4 rovnaké. Teraz je zošijeme k sebe tak, aby štvorec bol kombináciou tyrkysovo-chevronového obdĺžnika a tyrkysovo-kolieskového obdĺžnika, opäť vychádzame z farebnej schémy. Pre jeden veľký štvorec tak máme pripravené 4 štvorce, ktoré teraz spojíme dohromady podľa schémy:

[# 57 Picture:]

Výsledný štvorec potom vyzerá takto a je len na vás, či ho použijete ako samostatný prvok na prostírky, na vankúš alebo napríklad na stredovú časť tašky či látkového vrecka:

[# 58 Picture:]

My sme sa rozhodli využiť dva štvorce na vytvorenie obdĺžnikové prostírky. Medzi dva veľké štvorce sme všili pruh kolieskové látky, celý vzniknutý obdĺžnik sme potom ešte olemovala rovnakou látkou. Pre zvýraznenie větrníkového vzoru sme prosili každý štvorec separátne lúče smerujúcimi od stredu každého motívu. Pretože je motív pravidelným štvorcom, má nekonečnú možnosť zostavovania do väčších štvorcov alebo obdĺžnikov, týmto jednoduchým spôsobom si aj začiatočník dokáže zostaviť veľmi efektný prehoz na posteľ. A nebojte sa experimentovať, každý veterník môže mať iný vzor a farbu, v originalite je predsa krása :-))))

[# 59 Picture:]

Krásne tvorenie! :-)

Hledání