Jazyk
Hlavná navigácia

Kôň Toník

Pridané

Nechajte sa inšpirovať a upleťte si mäkučké zvieratko. Koník Tonda vznikol ako relaxácie a skvele to zafungovalo :) veď pletenie sa vo voľnom čase venuje aj nejedna celebrita.

Koník je upletený z niekoľkých dielov, pletených na 4 ponožkových ihliciach, ktoré sú vyplnené guličkovým rúnom a zošity k sebe. Použitá priadza je priadza z našej ponuky Flora, ktorú nájdete tu: http://www.domlatok.sk/sk-katalog/priadze/flora/

Telo je pruhovaný valec pletený postupným pridávaním očiek na začiatku a uberaním očiek na konci. V najširšej strednej časti je na každej ihlicu nahodenie 20 očiek. Nohy začínajú háčkovanými kopítky (pre väčšiu stabilitu a pevnosť) na ktoré sú opäť na štyroch ihliciach napletený nôžky. Na každej ihlicu bude 5 očiek. Krk je pletenie samostatne z nahodených desiatich očiek na každej ihlicu. Hlava je pletená od zadnej časti (tyla) postupným pridávaním až na 18 očiek na každej ihlicu, ktorá postupne splietajú pre dosiahnutie tvaru ňufáku. V konci je ukončené rovnako ako špička ponožky.

Na vyplnenú hlavu prišijeme v správnej pozícii krk (ideálne si ho navlečte na pohár rovnakého priemeru, aby bol zachovaný pravidelný kruh), vyplňte rúnom a prišite na trup. Nohy naplnené rúnom prišite k telu. Podľa vlastnej fantázie vyšijte alebo prišite oči, nozdry, tlamu, prišite chvostík a hrivu.

Koník Toník je na svete!

Hledání